ההבדל שבין שיטת הדיקור הסיני לשיטת הדיקור היבש

אין ספק שמבט ראשוני ובעין לא מקצועית אם נשווה את הדיקור היבש לדיקור הסיני בהסתמך על צפייה ויזואלית סביר להניח ששניהם יראו לנו זהים כיוון שהם עושים שימוש במחטים דקות, אשר מוחדרות אל העור ומטרתן להקל או לטפל בתסמינים הקשורים לכאב.

כמובן שכאן האלמנטים הדומים בין שתי השיטות מגיעים לסיומם, בשיטה הסינית נעשה שימוש לאורך אלפי שנים כדרך אלטרנטיבית לטיפול עם תוצאות אפקטיביות, לכן היא אומצה בעשורים האחרונים גם בעולם המערבי. באמצעות השיטה אנו למעשה מקלים על כאב, תחושת אי נוחות או בעיות שונות על ידי פתיחת ערוצי אנרגיה בגוף האדם. בבסיס השיטה ההנחה כי מחלות שונות בגוף האדם נגרמות כתוצאה מחסימת אנרגית הצ'י ולכן מטרת הטיפול היא להסיר את החסימות ולהשיב לגוף את האיזון הדרוש לו.

אקופונקטורה מטפלת בכאב באמצעות שחרור של אנדורפינים שמסייעים לשיפור התחושה ועל ידי איזון רמות האנרגיה של הגוף, מן הצד השני השיטה המערבית לעומת זאת נועדה לעורר נקודת טריגר ובכך למעשה לשחרר בעיקר כאבי שרירים או לסייע במקרים של תנועה מוגבלת, בנוסף לכך היא מעודדת את ייצור הקולגן והפרוטאין בשריר המקומי. בניגוד לשיטה הסינית בדיקור היבש המחט מוחדרת פעם אחר פעם אל תוך השריר למשך כמה שניות ולא מושארת בתוכו לתקופת זמן של 20 דקות לפחות.

קיימות שתי שיטות טיפול במסגרת הדיקור היבש:

דיקור באופן שטחי – בשיטה זו נעזר המטפל המחטים באורך של כ 15 מילימטר, כאשר החדרת המחט נעשית בתנועות סיבוביות או באמצעות החדרה והוצאת המחט במשך מספר פעמים. מטרתה של שיטה זו להפחית כאב ולשחרר את הקשרים ברקמת הפאשיה.

דיקור באופן עמוק – לעיתים ישנו עומס על השריר כתוצאה מביצוע מאמץ בצורה לא נכונה או כתוצאה מביצוע מאמץ יתר, עומס זה מוביל לנקודת טריגר במסגרתה חלק מסיבי השריר מתכווצים בתוך עצמם וכתוצאה מכך אנו מוגבלים בתנועה וסובלים מכאב. במקרים מסוג אלה עלינו לבצע דיקור באמצעות מחטים בעורך שבין 15 ועד 100 מילימטר במסגרתו נוצר דימום קטן בתוך השריר אשר גורם לאספקת דם ולשחרור.

אז מהי השיטה המועדפת בין השתיים? מדובר בשני טיפולים אשר מבוצעים בשיטה שונה ומשפיעים באופן שונה על גופנו. הדיקור היבש מותאם יותר לטיפול בכאבים הקשורים לשלד או לשרירים ובהם כאבי צוואר, כאבים בגב התחתון, כאבים בברכיים, דלקות במרפקים, כאבים בכף הרגל וכאבים או נמלול בכף היד. מן הצד השני הדיקור הסיני מטפל בעיקר בכאבים ולצד זה בבעיות של מתח או עייפות, השמנה, פריון ועוד.

אבחון נכון של הבעיה ממנה אתם סובלים על ידי איש מקצוע עם ניסיון יוביל להמלצה על הטיפול המתאים לשם הפחתת הכאבים ושיפור באיכות החיים שלכם, אני מזמין אתכם לפגישת אבחון בקליניקה שלי.

מור שקד.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רוצים לקבל עדכונים על מאמרים חדשים?

הרשמו עכשיו לניוזלטר של מור שקד

עוד מאמרים

למידע נוסף אודות השכרת מטפלים לאירועים ולתיאום פגישת ייעוץ ראשונית, ביכולתך להשאיר את פרטיך באתר ממש כעת.

נשמח לעמוד לרשותך