דיקור סיני – הטיפול שמנצח את הכאבים

בשנים האחרונות טיפול באמצעות דיקור סיני הולך ותופס את מקומו כאחד הטיפולים המובילים להתמודדות עם בעיות רפואיות שונות או כאב, בעיקר לאחר שהרפואה הקונבנציונלית לא מסייעת לשיפור אורח החיים.

לא אחת אנו מקבלים פניות המנסות להבין כיצד מתנהל הטיפול?

מאחר ומדובר לעיתים בחוסר הבנה או מחסור במידע על שיטת הטיפול שמקורה ברפואה הסינית בחרתי לנסות ולספק לכם מענה על חלק מהשאלות המרכזיות:

מהיכן מגיעה שיטת הדיקור הסיני?

מקורה של השיטה ברפואה הסינית, היא מגיעה מתפיסת עולם ולפיה מחסור באיזון בגוף האדם עלול להוביל למחלה או כאב. לפיכך באמצעות טיפול בנקודות מרכזיות בגוף האדם ניתן לסייע לגוף לרפא את עצמו באמצעות השבת האיזון. מבחינת ההיסטוריה ניתן לאתר עדויות ראשונות לשימוש בשיטת הטיפול בשנת 1751 לפני הספירה, אולם היא הפכה למרכזית וחשובה רק בשנת 200 לפני הספירה, בשעה שהרופאים בסין הצליחו למפות את הנקודות שמגע בהם יכול לסייע לאיזון.

כיצד מתבצע הטיפול? האם הוא כולל שלבים שונים?

ככל טיפול רפואי שאתם מכירים לא נצא לדרך לפני שנבצע תהליך אבחון מקיף שיכלול תשאול רחב שיתמקד בתלונות העיקריות של המטופל, לאחר שנסיים את התשאול נעבור לבדיקה גופנית קצרה שמטרתה לבחון את האזור הפגוע או הכואב. עם תום האבחון יבנה המטפל את תוכנית הטיפול המוצעת ותקבלו הסבר מקיף על התהליך, המטרות, מספר המפגשים הדרוש ומשך הטיפול עד לטיפול הצפוי בבעיה.

הטיפול עצמו כולל שימוש במחטים דקיקות, עדינות והכי חשוב סטריליות אשר באמצעותן המטפל דוקר באופן מדויק ומקצועי נקודות דיקור שנבחרו מראש. חלק ניכר מן נקודות הדיקור בגוף מרוכזות בידיים, מקצה האצבעות ועד המרפק, וכן ברגליים, מקצות האצבעות ועד לברכיים. הטיפול מתבצע במפגש שאורכו בין חצי שעה לשעה, כאשר המחטים מוחדרות לגוף לפרק זמן שבין 20-40 דקות, בעיקר בהתאם למצבו הרפואי של המטופל ולגילו של המטופל. מטרת הטיפול לסייע בהזרמת האנרגיה ולכן הוא קצר מתוך רצון שלא להתיש או לעייף את הגוף. חשוב לציין כי הטיפול במחטים אינו כואב ואף לא מורגש במרבית המקרים, ניתן להעיד על כך שחלק ניכר מן המטופלים נמצאים במצב של רגיעה כללית ואף נרדמים במהלך הטיפול.

כמה מפגשים נדרשים במסגרת הטיפול?

כמובן שמשכו של הטיפול תלוי במצבו של המטופל אך ניתן לומר כי בדרך כלל מדובר במצבים קלים בסדרה של חמישה מפגשים בעוד שבעיות כרוניות או קשות יותר ידרשו סדרה של עד 20 מפגשים. נהוג לבצע את הטיפולים בתדירות קרובה יותר בשלבי הטיפול הראשוניים ולאחר מכן לרווח אותם מעט.

אם אתם ממשיכים לסבול מבעיות רפואיות או כאבים ולא מצליחים להשיג שיפור באיכות החיים שלכם גם לאחר טיפולים רפואיים אני מזמין אתכם לקליניקה שלי, ביחד נאבחן את הבעיה ונבנה את שגרת הטיפולים הדרושה על מנת לסייע לכם לשוב אל חיי השגרה. כמטפל בכיר ומוסמך במגוון רחב של שיטות לצד הדרכה על שינוי הרגלים והתמקדות באורח חיים בריא אוביל אתכם אל היעד המבוקש ואל שינוי אורח חייכם.

לקביעת תור צרו קשר עכשיו.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רוצים לקבל עדכונים על מאמרים חדשים?

הרשמו עכשיו לניוזלטר של מור שקד

עוד מאמרים

למידע נוסף אודות השכרת מטפלים לאירועים ולתיאום פגישת ייעוץ ראשונית, ביכולתך להשאיר את פרטיך באתר ממש כעת.

נשמח לעמוד לרשותך